Narodowe czytanie 2019

Narodowe Czytanie 2019

Podczas tegorocznej odsłony akcji Narodowe Czytanie, Para Prezydencka zaproponowała do czytania  Nowele polskie. Wśród tytułów ośmiu utworów  znalazła się „Katarynka” B. Prusa.

Właśnie ta nowela została przeczytana w Gminnej  Bibliotece Publicznej w Mełgwi 12. 09. 2019 r.
Czytającymi byli  zaproszeni przez Kierownika biblioteki  – Panią Urszulę Kowalczyk - goście : Wójt Gminy Mełgiew – Pani  Magdalena Wójcik , Sekretarz Gminy  Mełgiew - Pani Anna Dygulska , Dyrektor Szkoły Podstawowej im. J. Piłsudskiego w Mełgwi -  Pani Anna Ciechan  oraz  uczniowie klasy VI a tejże szkoły, którzy przybyli na spotkanie pod opieką Pani Elwiry Iwaniuk  - nauczycielki języka polskiego .
Po ciekawym  wstępie Pani Urszuli Kowalczyk, ukazującym sylwetkę B. Prusa, szóstoklasiści wcielili się w  role wybranych bohaterów „Katarynki” i opowiadali o swoim życiu.  Następnie został pięknie przeczytany cały utwór z podziałem na role. Dodatkową atrakcją spotkania były kostiumy, rekwizyty i dźwięki katarynki. Wszyscy przenieśli się do XIX wieku i współczuli niewidomej bohaterce utworu oraz podziwiali altruizm pana Tomasza. Była to piękna lekcja języka polskiego. Miejmy nadzieję, że po wspólnym czytaniu z tak ważnymi osobami, szóstoklasiści jeszcze chętniej będą sięgać po kolejne książki.

Utworzono dnia 05.04.2022, 12:46