Zajęcia profilaktyczne z Policją
11 marca naszą szkołę odwiedzili pracownicy Komendy Powiatowej w Świdniku. Panie policjantki i Panowie policjanci przeprowadzili zajęcia dla wszystkich uczniów szkoły z podziałem na dwie grupy. Podczas spotkania z młodszą grupą zostały omówione najważniejsze zasady bezpiecznego poruszania się po drogach i prawidłowego przechodzenia przez jezdnię. Funkcjonariusze przypomnieli również, jak i kiedy korzystać z numeru alarmowego 112. W grupie starszej poruszono problemy takie jak hejt i przemoc rówieśnicza. Uczniowie dowiedzieli się, jakie konsekwencje prawne mogą wynikać z takich działań oraz jak reagować w sytuacjach zagrożenia i gdzie szukać pomocy. Niespodzianką tego niecodziennego spotkania były pokazy tresury i umiejętności dwóch czworonogów o imieniu Sara i Maks. Uczniowie poznali zadania psa służbowego oraz przypomnieli sobie jak należy zachować się w przypadku obcych agresywnych zwierząt.












