Szkoła Podstawowa im. Józefa Piłsudskiego w Mełgwi

Misja „Dzień Ziemi”

Utworzono dnia 15.05.2024

Dzień Ziemi to największe międzynarodowe święto ekologiczne obchodzone 22 kwietnia. W naszej szkole świętowanie trwało aż tydzień! Uczniowie poszczególnych klas z wielkim zaangażowaniem wykonali powierzone im zadania:

• Klasa 4: misja „Łąki i pola”

Czwartoklasiści  po krótkiej lekcji teoretycznej na temat znaczenia zapylaczy, zaopatrzeni w pojemniki do obserwacji owadów i przewodniki do oznaczania gatunków, wyruszyli na zajęcia terenowe. W okolicy szkoły zaobserwowali następujące gatunki zapylaczy: pszczoła miodna, murarka ogrodowa i miesierka chabrówka. Misja wykonana!

• Klasa 5: misja „Dom”

Uczniowie klasy 5 zastanawiali się,  jak żyć bardziej ekologicznie. Efektem ich pracy były plakaty przedstawiające proste zasady, które warto wprowadzić w codziennym życiu, aby lepiej dbać o środowisko. Misja wykonana!

• Klasa 6: misja „Energia”

Szóstoklasiści z kolei zajęli się temat energii elektrycznej. Poznali m. in. odnawialne i nieodnawialne

źródła energii oraz wynalazców elektryczności. Szukali także odpowiedzi na pytania „Jak oszczędzać energię elektryczną?” i „Jak bezpiecznie korzystać z energii elektrycznej?”. Misja wykonana!

• Klasa 7: misja „Sprzątamy dla Polski”

Uczniowie klasy 7 wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Sprzątamy dla Polski” pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów i Ministra Edukacji i Nauki. Zaopatrzeni w worki i rękawiczki ochronne posprzątali teren wokół szkoły oraz najbliższą okolicę.  Misja wykonana!

• Klasa 8: misja „Powietrze i woda”

Najstarsi uczniowie naszej szkoły zajęli się wpływem człowieka na środowisko przyrodnicze. W formie plakatów przedstawili przyczyny i skutki zanieczyszczenia wody i powietrza. Misja wykonana!

Utworzono dnia 15.05.2024, 12:23

Czerwiec 2024

Licznik odwiedzin:

Projekt "Szkoły skrojone na miarę"

Ogólnopolski Projekt Eko - Szkoła

Owoce, warzywa i produkty mleczne w naszej szkole

Łączy nas krew

Projekt edukacyjno-społeczny "KAŻDY INNY-WSZYSCY RÓWNI"